Площа Льва Толстого
Університет
Вул. Тарасівська 3 - А
  • програма_сучасних_профсій_profijet-w5
  • екзамени_підготовка_до_зно_без_стресу
  • профорієнтаційне_тестування_від_edulocation_методика_магеллано_університет

2020 рік диктує. Як обрати предмети для ЗНО?

За результатом звіту швейцарської громадської організації World Economic Forum у 2020 році 7.1 млн людей втратять робочі місця. Основну частину не потрібного у майбутньому персоналу складуть офісно-адміністративні працівники, тобто «білі комірці».

Свою доповідь організація World Economic Forum підготувала на основі опитування 350-ти роботодавців дев’яти галузей у п’ятнадцятьох найбільш розвинених країнах світу.

Зібрані дані дають нам список  ключових гравців на ринку праці 2020 року:

1. Аналітик даних

У 2020 році значно збільшиться кількість робочих місць, які вимагають комп’ютерних і математичних знань. Ці сфери діяльності включають розробників програмного забезпечення та аналітиків інформаційної безпеки.

Аналітик даних вирішуватиме проблеми технічних збоїв цифрового світу. Це такий собі незамінний лікар для комп’ютерних систем.

2. Архітектор та інженер

Потреба у кваліфікованих архітекторах та інженерах зростатиме до 2020 року зі сталими темпами. Особливий акцент у звіті World Economic Forum робиться на актуальності професії інженера у царинах біотехнологій, нанотехнологій та робототехніки.

А взагалі 2 млн вакантних місць виникне у галузях, дотичних до архітектури, математики та інженерної справи. Тому це безперечний тренд найближчих п’яти років.

3. Дизайнери

3-D дизайнери або промислові дизайнери і зараз користуються попитом, а в майбутньому, коли 3-D принтери будуть частиною звичного ходу життя за 3-D дизайном стоятиме виробництво навіть товарів легкої промисловості. Особливою популярними будуть дизайнери-розробники машин та гаджетів.

Однак, одна із топових професій у 2020 році вимагатиме ще й цифрової креативності.

4. Урбаніст, спеціаліст по містотворенню

В 2025 році кількість містян виросте до 77% жителів всієї планети. Планувати і проектувати розбудову міст та мегаполісів будуть спеціалісти, які вміють створити комфортне міське середовище. Приватні будівельні компанії залюбки найматимуть таких працівників, адже найбільшу вартість має та нерухомість, яка знаходиться у «дружній» до людини зоні та інфраструктурно продуманому житловому комплексі. Взагалі урбаністика* тільки набирає обертів в Україні, але ми вже можемо похвалитися певним міським активізмом з метою творення зручних майданчиків у містах.

5. НR-спеціалісти та бізнес-стратеги

Не поступляться своїми вагомими ролями, оскільки ці професії необхідні для того, аби компанії встигали перекваліфіковувати персонал у ногу зі світовими змінами.

Від цих професій дуже сильно залежить успіх компанії. Правильно вибрана, реалізована і  швидко відкоригована стратегія - це шлях до мети бызнесу. А завдання HR-менеджера - вчасно забезпечити підприємство, організацію всіма необхідним ресурсами, щоб вони були готові до будь-яких змін на ринку.

Відповідно до аналізу найгарячіших потреб на ринку праці у 2018-2025 роках компанії Challenger Trading&Contracting гостро необхідними стануть професії фізичного терапевта і ергономіста. Ці спеціалісти слідкуватимуть за гігієною праці, гарною організацією робочого місця та відновленням здоров’я опорно-рухової системи працівника, який багато часу проводить біля комп’ютера.

Маркетологи, аккаунт-менеджери не тільки не зійдуть зі сцени до 2020 року, а й стануть більш цінними спеціалістами, ніж у часі теперішньому. Адже зросте попит на професіоналів, чия діяльність пов’язана із продажем товарів, послуг та креативних продуктів.

Потенційні абітурієнти повинні розуміти, що українські університети не мають більшості із цих професій у переліку спеціальностей. Але можна зробити крок для вступу на близький напрямок і активно займатися самоосвітою впродовж навчання у виші.

 

Перший крок до професії майбутнього:

Як обрати предмети для ЗНО

Аби зрозуміти, які предмети треба здавати для вступу на конкретну професію, можна скористатися онлайн-калькуляторами професій.

Ми ж пропонуємо комбінації предметів, оптимальні для вступу на спеціальності,близькі до професій майбутнього.

У 2017 році українська мова та література  -  обов'язковий тест.  Далі вибір йде між математикою таісторією України.

Комбінація 1

- Українська мова та література

- Математика

Комбінація 2

- Українська мова та література

- Історія України

Вибирайте фізику і хімію чи фізику та одну з іноземних мов (англійську, німецьку, французьку або іспанську), аби подавати документи на інженерні, архітектурні або комп’ютерні спеціальності.

Комбінація 1.1:

-    Українська мова та література

-    Математика

-    Фізика

-   Іноземна мова

Список для бізнес-стратега, на нашу думку, має такий вигляд:

-   Українська мова та література

-    Математика

-   Іноземна мова

-    Географія

Щоб здобути професію урбаніста, скоріше за все, вам потрібно буде продовжувати навчання за кордоном. Але для вступу на дотичні спеціальності у вітчизняний виш краще мати сертифікати з історії України, географії та іноземної мови.

-   Українська мова та література

-    Історія України

-   Іноземна мова

-    Географія

Всім відомо, що випускники, які хочуть бути медиками, в тому числі фізіотерапевтами, - обираютьдля ЗНО хімію та біологію.

Комбінація 2.1:

-    Українська мова та література

-     Історія України

-     Біологія

-     Хімія

Для майбутніх HR-менеджерів підійде перелік нижче:

Комбінація 2.2:

-     Українська мова та література

-      Історія України

-      Біологія

-      Іноземна мова

Маркери схильності до професій

Звичайно, немає сенсу нав’язувати молодій людині професію. Навіть якщо це - найбільш актуальна сфера діяльності у майбутньому. Проте, як вважають експерти Edulocation, є певні характеристики, що свідчать про схильність до конкретної професійної діяльності. І їх ми спробуємо розгледіти у потенційних абітурієнтах:

Майбутні інженери, програмісти мають гарне просторове мислення, люблять вирішувати задачі і створювати нове, володіють аналітичним розумом та добре концентруються на деталях. А ще вони наполегливі, посидючі, працюють алгоритмізовано.

Урбаністами та архітекторами можуть стати комунікабельні та творчі особистості, які віддають перевагу прикладним наукам, в тому числі математиці. Це дуже інтегральні професії і їхні здобувачі – то універсальні солдати, ходячі енциклопедії, які вміло поєднують інтерес до психології та геометрії міст.

Потенційні бізнес-стратеги мають уже непоганий пакет softskills, гарно планують, здатні згуртувати інших людей заради успіху. Вони – чудові аналітики і вміють передбачити загальну картину. Це - абітурієнти, які прагматично оцінюють прибутковість затії. Зазвичай вони є лідерами в класі.

НR-менеджерів слід шукати серед новаторів, які не бояться робити повторювані дії і довго чекати результатів. Вони терпимі до всіх і є  «ковалями  талантів». Здатні розгледіти і розкрити потенціал людини. Менеджери по роботі з персоналом у проекції дають незамінні підказки своєму класу для підготовки до шкільних конкурсів сміливих та кмітливих чи «Міс школи».

Фізіотерапевтами, ергономістами можуть стати випускники з емпатичними здібностями, бажанням підтримувати та допомагати на етапах як профілактики, так і проблеми. Це вони залишаються на перервах, щоб підтягнути слабшого учня, або пропонують своє дружнє плече. І, безперечно, добре знають біологію людини.

Маркетологи, Аккаунт-менеджери. Читай по губах, очах, ході і тд. – це все про потенційних рекламістів. Вони розуміють потреби покупця і задум клієнта з великою точністю. А ще – це  добрі креатори або відмінні посередники між творцями та споживачами або підприємцями. Такі люди не можуть всидіти на уроках і конспекти їхні проілюстровані свіжими ідеями.

Не бійтеся ризикувати, знаходьте в собі унікальні здібності. Успіхів вам!

 

Команда Edulocation

 

Примітка

Урбаністика – це наука про міста, міждисциплінарна галузь знань (західний відповідник – urban studies), що включає і міську антропологію, і соціологію, і географію, і економіку – тобто всі царини, які здатні охопити такий багатовимірний об’єкт,  як місто.